Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

TASZNIK, ZIOŁO MACICZNE
Chętnie jedzą go konie, owce, krowy, króliki i...ludzie. Ma znane i udowodnione właściwości przeciwkrwotoczne, w tym szczególnie na krwawienia maciczne. Zawiera również bogactwo witamin i związków mineralnych.
Czytaj więcej
DEPRESJA U KONI
Stresujące i niezgodne z potrzebami gatunku warunki życia, często powodują u koni zaburzenia psychiczne, w tym apatię, wyłączenie, stereotypie i depresję. Pomocą jest optymalizacja chowu, wzbogacenie środowiska, zastosowanie ziół, olejków eterycznych i muzykoterapia.
Czytaj więcej
ZASTOSOWANIE DMSO U KONI
DMSO to środek stosowany w praktyce w niektórych urazach układu ruchu u koni. Jego działanie jest bardzo mocne i zastosowanie bywa uznawane za kontrowersyjne. Warto wiedzieć, co na ten temat mówią badania oraz czym jest DMSO i jak stosować go w sposób bezpieczny.
Czytaj więcej
ŻYLAKI A JAZDA KONNA
Żylaki mają wieloczynnikową etiologię. Choć częste są obawy o jazdę konną przy ich występowaniu, tak naprawdę ruch i ćwiczenia są podstawą profilaktyki i ważną częścią terapii. Można jeździć konno mając żylaki, o ile stosuje się do pewnych zasad.
Czytaj więcej
MIGRENA I INNE BÓLE GŁOWY U KONI
Konie miewają bóle głowy z wielu powodów. Możliwe, że występują u nich również uporczywe migreny. Na szczęście, znając przyczyny zjawiska, możemy w pewnym stopniu im zapobiegać lub łagodzić ataki.
Czytaj więcej
pixel