Nasz bestseller
Ostropest plamisty dla koni 500g
- Całe ziarno, dzięki czemu najlepiej zachowuje własności prozdrowotne. Wsparcie dla wątroby koni, zwłaszcza po długotrwałym leczeniu, zatruciu, ale też odrobaczaniu. Poprawia trawienie, działa mlekopędnie.
Ostropest plamisty dla koni to wsparcie dla wątroby i procesów odtruwania organizmu. Nasionka tej pięknej i wartościowej rośliny przypominają łuskany słonecznik – jednak ich pogryzieniu podołają tylko końskie zęby, są bardzo twarde. Wewnątrz skrywają znane od starożytności właściwości (opisane np przez Dioskuridesa czy Hildegardę z Bingen)– przede wszystkim jest to zioło wspierające wątrobę. Narząd ten odpowiada za odtruwanie organizmu i bywa mocno obciążony podczas chorób, infekcji, po odrobaczaniu, kuracji lekami, kolce, zatruciu. Wtedy właśnie warto podawać ostropest dla koni.
Owoce zawierają sylimarynę, flawonoidy, aminy biogenne (histamina, tyramina), kwasy organiczne, śluz, witaminy C i K, fitosterole, garbniki, olej (zawierający ok 50% kwasu linolowego, stosowany np w kosmetyce jak olej z wiesiołka), sole mineralne. Sylimaryna jest silnym przeciwutleniaczem. Dla ludzi jest stosowany i profilaktycznie (np przy pracy w oparach chemicznych) i leczniczo (np przy marskości wątroby, po żółtaczce). Może być podawany w czasie ciąży i laktacji.
Ostropest wspomaga pracę wątroby: działa odtruwająco (zwalcza wolne rodniki), przeciwzapalnie, stymuluje regenerację – odtwarzanie komórek wątroby i chroni ja przed truciznami (pestycydy, siarczany itd). Usprawnia w ten sposób oczyszczanie organizmu z toksyn, pomaga też pozbyć się metali ciężkich z organizmu. Poprawia też trawienie i wydzielanie soków trawiennych, działa przeciwzakrzepowo i mlekopędnie (nazwa angielska – 'Milk Thistle' czyli mleczny oset, może pochodzić od tej cechy – lub od mlecznego soku rośliny). Polecany koniom po odrobaczeniu i kuracjach lekami, dla koni starszych. Nasiona mogć być też smaczną nagrodą.
Opakowanie zawiera 500 g ziaren ostropestu plamistego.
Jak podawać: w Barze Ziołowym
Jak podawać zioła
Bar Ziołowy
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych. Osty, ostrożenie, ostropest - liczne rośliny pod kolczastą powierzchownością kryją bogactwo składników odżywczych i prozdrowotnych. Nie przypadkiem ich świeże pędy i kwiaty bywaja przysmakiem koni. Warto poznać, co tak naprawdę w 'ostach' się kryje.
Czytaj więcejKonie starsze to kochane pieszczochy, które wychowały na grzbietach pokolenia jeźdźców, cięzko pracowały, zdobywały laury. Tak jak starsi ludzie, podatne są na specyficzne dolegliwości. Szczególnie doskwierają stawy, gorsza odporność, problemy trawienne i krążeniowe. Na szczęśćie, są zioła, które wspaniale wspomagają stare konie w utrzymaniu formy i radości życia!
Czytaj więcejKonie wrzodowe można wspomagać licznymi ziołami. Działaja one przeciwzapalnie, chronią zniszczoną sluzówkę żołądka, wspierają odbudowę a także wspomagaja psychikę konia dzięki właściwościom uspokajającym i przeciwbólowym. Koń wrzodowy bardzo skorzysta na zaoferowaniu mu szerokiego wyboru gatunków w Ziołowym Barze!
Czytaj więcejZioła wspierają rekonwalescencję konia chorego na ochwat. Działaja przeciwzapalnie, poprawiają krążenie, odżywiają odrastające kopyto, są źródłem witamin i mikroelementów dla osłabionego organizmu. Pomagają także w profilaktyce tej ciężkiej choroby.
Czytaj więcejOrganizm konia potrzebuje wsparcia po zimie. Wiosenne zioła takie, jak mniszek, wspomagają pracę wątroby i nerek, oraz działają korzystnie na przewód pokarmowy i trawienie. zioła oczyszczajace są szczególnie potrzebne dla koni z przewlekłymi stanami zapalnymi, alergiami, po długotrwałych kuracjach lekami, narażonych na stres.
Czytaj więcejOczekiwanie na narodziny źrebięcia to czas wzmożonej troski o klacz. Zioła takie, jak liść maliny, pokrzywa czy rumianek, wspomogą jej zdrowie, dostarczą witamin i mikroelementów. Część ziół jest jednak niewskazana w tym czasie. Bar ziołowy dla klaczy zawiera kilkanaście wartościowych gatunków, warto poznać ich właściwości.
Czytaj więcej