Łatwy zwrot towaru
Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu
14
dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu
14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dbamy o Twoją wygodę, dlatego w naszym sklepie dokonasz zwrotu na korzystnych warunkach.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
Mniszek dla koni zalecany jest przy problemach takich, jak: zaburzenia przewodu pokarmowego (brak apetytu, złe trawienie, niestrawność), zła przemiana materii, pomocniczo w chorobach pęcherza moczowego, wątroby.
Składniki czynne mniszka lekarskiego to związki gorzkie (taraksacyna), alkohole triterpenowe, fitosterole (stigmasterol, sitosterol), karotenoidy (wiolaksantyna, luteina, karoten – 11.000 JU/100g) cukry (fruktoza, sacharoza), inulina (zależnie od pory roku 2 do 40%), pektyny, garbniki, kwasy fenolowe (kwas kawowy), sole mineralne (potasowe ok 5%), aminokwasy, cholina, żywice, śluzy, flawonoidy. Używa się ziele, kwiat i korzeń. Konie bardzo chętnie jedzą całe świeże, kwitnące ziele
Działanie mniszka dla koni: odtruwające, poprawia trawienie, moczopędne i żółciopędne, wzmaga diurezę, pobudza przemianę materii, ochrania wątrobę przed uszkodzeniem (zalecany po leczeniu, odrobaczaniu). Kwiaty regulują żeński cykl płciowy, bywają zalecane przy niskiej płodności (zauważmy, że w naturze klacze wiosną mają do nich stały dostęp! Jeśli nie rosną na naszym pastwisku, warto zadbać o suplementację). Składniki mniszka rozkurczają mięśnie gładkie, regulują wypróżnienia. Wspomaga leczenie chorób skóry i otyłości: obniża poziom cukru we krwi, zalecany przy cukrzycy i złej tolerancji glukozy, a więc u grubych koni i kucyków. Korzeń mniszka ma właściwości prebiotyczne, czyli sprzyja namnażaniu zdrowej mikroflory jelit.
Mniszek dla koni sprzedawany jest w opakowaniach 500g.
Opinie naszych klientów
Poradnik
2020-02-01
PPID - CHOROBA CUSHINGA U KONI

Choroba Cuschinga u koni - objawy, diagnoza, leczenie, żywienie.
2018-10-27
OSTY NA PASTWISKU I W ŻYWIENIU KONI

Osty, ostrożenie, ostropest - liczne rośliny pod kolczastą powierzchownością kryją bogactwo składników odżywczych i prozdrowotnych. Nie przypadkiem ich świeże pędy i kwiaty bywaja przysmakiem koni. Warto poznać, co tak naprawdę w 'ostach' się kryje.
2018-08-21
ZIOŁA DLA STARYCH KONI

Konie starsze to kochane pieszczochy, które wychowały na grzbietach pokolenia jeźdźców, cięzko pracowały, zdobywały laury. Tak jak starsi ludzie, podatne są na specyficzne dolegliwości. Szczególnie doskwierają stawy, gorsza odporność, problemy trawienne i krążeniowe. Na szczęśćie, są zioła, które wspaniale wspomagają stare konie w utrzymaniu formy i radości życia!
2018-03-23
WIOSENNE OCZYSZCZANIE

Organizm konia potrzebuje wsparcia po zimie. Wiosenne zioła takie, jak mniszek, wspomagają pracę wątroby i nerek, oraz działają korzystnie na przewód pokarmowy i trawienie. zioła oczyszczajace są szczególnie potrzebne dla koni z przewlekłymi stanami zapalnymi, alergiami, po długotrwałych kuracjach lekami, narażonych na stres.
2017-12-10
ZIOŁA DLA ŹREBNYCH KLACZY

Oczekiwanie na narodziny źrebięcia to czas wzmożonej troski o klacz. Zioła takie, jak liść maliny, pokrzywa czy rumianek, wspomogą jej zdrowie, dostarczą witamin i mikroelementów. Część ziół jest jednak niewskazana w tym czasie. Bar ziołowy dla klaczy zawiera kilkanaście wartościowych gatunków, warto poznać ich właściwości.