Melisa dla koni
- Zioło uspokajające dla nerwowych koni i na problemy pokarmowe. Działa rozkurczowo, odprężająco.
Melisa dla koni uspokaja skołatane nerwy już samym zapachem. Zioło ma działanie rozkurczowe, wiatropędne (przeciwwzdęciowe), mlekopędne i antyseptyczne. Olejek eteryczny z melisy hamuje rozwój wirusów, grzybów i bakterii. Ziele melisy dla koni wspomaga łagodzenie rozstrojów pokarmowych (nadmierna fermentacja, wzdęcia, biegunki z nerwów np przy stresie w nowym miejscu). Polecana dla koni skłonnych do kolek, gdyż działa rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit.
Składniki czynne melisy to przede wszystkim olejek eteryczny, poza tym flawonoidy (w tym lutelina i kwercetyna), fenolokwasy i triterpeny.
Najwartościowsze składniki melisy, w tym działające uspokajająco, znajdują się w jej olejku, a ten - we włoskach gruczołowych na listkach. Bardzo ważne jest, aby melisa była grubo cięta a nie mielona na pył: zbytnie zmielenie powoduje ulotnienie się cennego olejku.
Z uwagi na uspokajające i odprężające działanie, polecana koniom płochliwym, nerwowym, 'po przejściach', zestresowanym, reagującym problemami trawiennymi na stres.
Melisa dla koni sprzedawana jest w torbach zawierających 500 g grubo ciętego ziela.
Jak podawać: w Barze Ziołowym
Jak podawać zioła
Bar Ziołowy
Pytania innych klientów
Witam, jakie inne zioła oprócz melisy dla nerwowego konia? Witam,
właściwości uspokajające maja przede wszystkim: melisa, rumianek i mięta, w mniejszym stopniu także kora wierzby. Przy zaburzeniach hormonalnych niepokalanek mnisi. Korzystna przy nerwowości jest też suplementacja magnezem. Więcej o uspokajaniu konia ziołami w artykule: https://zlotykon.pl/Ziola-uspokajajace-dla-koni-blog-pol-1519207000.html
pozdrawiam,
Joanna Smulska
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych. Opinie o Melisa dla koni
5.00
Liczba wystawionych opinii: 1
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
Opinia niepotwierdzona zakupem
5/5 !
2020-05-27Patrycja, Ciechanów
Stresujące i niezgodne z potrzebami gatunku warunki życia, często powodują u koni zaburzenia psychiczne, w tym apatię, wyłączenie, stereotypie i depresję. Pomocą jest optymalizacja chowu, wzbogacenie środowiska, zastosowanie ziół, olejków eterycznych i muzykoterapia.
Czytaj więcejZachowania agresywne są naturalne i pomagają koniowi bronić siebie i swojej osobistej przestrzeni. W naturze konie często sobie grożą i popisują się, ale rzadko dochodzi do fizycznej agresji. Brak możliwości ucieczki i frustracja w nienaturalnych warunkach chowu indywidualnego w boksach oraz niedoboru ruchu i przebywania w stadzie, zwiększają agresję. Odpowiednie praktyki chowu i treningu zapobiegają temu problemowi.
Czytaj więcejOrganizm konia potrzebuje wsparcia po zimie. Wiosenne zioła takie, jak mniszek, wspomagają pracę wątroby i nerek, oraz działają korzystnie na przewód pokarmowy i trawienie. zioła oczyszczajace są szczególnie potrzebne dla koni z przewlekłymi stanami zapalnymi, alergiami, po długotrwałych kuracjach lekami, narażonych na stres.
Czytaj więcejDziałają na układ nerwowy konia. Wspomagają zwierzęta narażone na stres lub nerwowe. Pomocne są szczególnie w czasie zmiany stajni, wyjazdów, przymusowego zamknięcia; u koni po rozdzieleniu z towarzyszem lub po wypadku. Często łagodzą jednocześnie dolegliwości trawienne, np biegunki ze stresu.
Czytaj więcej