Siemię lnu dla koni

Siemię lnu dla koni

  • Wspaniale działa na kondycję sierści i kopyt, pobudza perystaltykę, wspomaga trawienie. Działa dietetycznie, wskazany dla rekonwalescentów i starszych koni. Składnik tradycyjnego meszu.
11,00 zł
brutto / szt.
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: / szt.
Cena regularna: / szt.
z
Możesz kupić także poprzez:
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
14 dni na łatwy zwrot
Bezpieczne zakupy
Odroczone płatności. Kup teraz, zapłać później, jeżeli nie zwrócisz
Kup teraz, zapłać później - 4 kroki
Przy wyborze formy płatności, wybierz PayPo.PayPo - kup teraz, zapłać za 30 dni
PayPo opłaci twój rachunek w sklepie.
Na stronie PayPo sprawdź swoje dane i podaj pesel.
Po otrzymaniu zakupów decydujesz co ci pasuje, a co nie. Możesz zwrócić część albo całość zamówienia - wtedy zmniejszy się też kwota do zapłaty PayPo.
W ciągu 30 dni od zakupu płacisz PayPo za swoje zakupy bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli chcesz, rozkładasz swoją płatność na raty.

Siemię lniane dla koni (Semen lini) to nasiona lnu zwyczajnego (Linum usitatissimum). Jest to roślina o znanych właściwościach leczniczych i odżywczych, źródło cennego oleju o właściwościach przeciwzapalnych.

Właściwości: siemię lnu podawane regularnie, poprawia zdrowie kopyt i wygląd sierści, wzmacnia układ trawienny, wspomaga konie w okresie zmiany sierści oraz rekonwalescencji. Pomocne w stanach zapalnych i wrzodach przewodu pokarmowego (żołądka, jelit), zaburzeniach trawienia. Działa na układ pokarmowy osłaniająco, przeciwzapalnie, stymuluje perystaltykę, usprawnia trawienie. Nasiona działają powlekająco, odżywczo i regulująco na wypróżnienia. wspomagająco przy chorych stawach, reumatyzmie, artretyzmie - ze względu na przeciwzapalne działanie kwasu linolenowego. Bywa stosowane też zewnętrznie jako okład przy ropniach i urazach; takie ciepłe kompresy nawilżają, przyspieszają gojenie. Rozgotowane siemię jest smaczne i łatwo strawne, a jego białko wysokowartościowe, dzięki czemu jest cennym dodatkiem dla koni starszych i z problemami gryzienia i przyswajania, oraz dla koni osłabionych ciężką praca lub chorobą.

Korzystne jest podawane na ciepło, w postaci meszu lub jako dodatek do standardowej paszy treściwej. Najlepiej stosować całe ziarna, jeśli je rozdrabniamy (co nie jest konieczne) to bezpośrednio przed użyciem, ponieważ jest to surowiec, z którego po zmieleniu/rozgnieceniu szybko utleniają się cenne składniki. Dlatego sprzedawany jest w najbardziej trwałej postaci - całych ziaren.

Siemię lniane dla koni zawiera związki śluzowe i pektyny (3 – 10 %), 30- 40% oleju (w tym wartościowy kwas linolenowy), białka (ok 25%), włókno (5-6%). Zalane wodą nasiona silnie pęcznieją i uwalniają śluz. Nasiona lnu zawierają 30-40% tłuszczu, bogatego w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, zwane witaminą F (w tym 42-45% kwasu linolenowego czyli omega 3; ma odpowiednia proporcje omega 3 do 6) a także fitosterole i karotenoidy (około 650 ug beta karotenu/ml). Olej lniany działa pobudza regenerację nabłonków przewodu pokarmowego, działa ochronnie i rozwalniająco. Pobudza wzrost i poprawia stan włosów i wytworów. Stosowany na skórę przyśpiesza gojenie ran i oparzeń, działa przeciwzapalnie.

Przepis na mesz tradycyjny: 200 g siemienia ugotować w 1 litrze wody, mieszając do rozgotowania i pojawienia śluzu. Dosypać 2 kg owsa i dolać jeszcze 1 l wrzątku. Wymieszać, dosypać 1 kg otrąb pszennych. Przykryć pokrywka i kocem i zostawić do zaparzenia na około 4 godziny. Podawać koniom po lekkim przestudzeniu - ciepły, ale nie gorący (trzeba go dobrze przemieszać od dołu, bo z powodu gęstości, stygnie nierównomiernie). Proporcje można zmieniać, dla koni jedzących mniej owsa można wziąć tą sama ilość siemienia a tylko połowę ilości owsa i otrębów. Do meszu zamiast owsa można używać innych pasz treściwych; można dodawać też zioła. Podawać 1 - 3 razy w tygodniu.

Uwaga: nasiona podawać namoczone w dużej ilości wody i gotowane. Śluzy lnu mogą upośledzać wchłanianie niektórych leków, witamin i soli mineralnych, dlatego należy zasięgnąć porady lekarza weterynarii co do stosowania go podczas leczenia środkami farmakologicznymi - najczęściej wystarcza zachowanie odpowiedniego odstępu czasowego.

Dawka: 100 -300 g na konia dziennie.

Postać: 1 kg całych ziaren lnu.

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

 

 

 

 



 

Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

ZlotyKon.pl - sprzęt jeździecki, zioła dla koni, Bar Ziołowy

Mesz i siemię - zdrowe końskie przysmaki

Siemię lnu i olej lniany to znane od dawna środki wspomagające trawienie i łagodzące stany zapalne i niedyspozycje wrażliwego przewodu pokarmowego koni. Bogate w kwasy omega 3, mają też korzystny wpływ na sierść, grzywę i ogon oraz kopyta.
Czytaj więcej
ZlotyKon.pl - sprzęt jeździecki, zioła dla koni, Bar Ziołowy

CZARCI PAZUR DLA KONI

Stosowanie czarciego pazura u koni pomaga w problemach układu ruchu. Hakorośl ma silne działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwreumatyczne. Stanowi korzystną alternatywę dla fenylobutazonu. Wspiera konie z bólami i zapaleniami grzbietu, stawów i ścięgien, artertyzmem, po kontuzjach.
Czytaj więcej
ZIOŁA NA WRZODY U KONI

ZIOŁA NA WRZODY U KONI

Konie wrzodowe można wspomagać licznymi ziołami. Działaja one przeciwzapalnie, chronią zniszczoną sluzówkę żołądka, wspierają odbudowę a także wspomagaja psychikę konia dzięki właściwościom uspokajającym i przeciwbólowym. Koń wrzodowy bardzo skorzysta na zaoferowaniu mu szerokiego wyboru gatunków w Ziołowym Barze!
Czytaj więcej
WIOSENNE OCZYSZCZANIE

WIOSENNE OCZYSZCZANIE

Organizm konia potrzebuje wsparcia po zimie. Wiosenne zioła takie, jak mniszek, wspomagają pracę wątroby i nerek, oraz działają korzystnie na przewód pokarmowy i trawienie. zioła oczyszczajace są szczególnie potrzebne dla koni z przewlekłymi stanami zapalnymi, alergiami, po długotrwałych kuracjach lekami, narażonych na stres.
Czytaj więcej
Zioła uspokajające dla koni

Zioła uspokajające dla koni

Działają na układ nerwowy konia. Wspomagają zwierzęta narażone na stres lub nerwowe. Pomocne są szczególnie w czasie zmiany stajni, wyjazdów, przymusowego zamknięcia; u koni po rozdzieleniu z towarzyszem lub po wypadku. Często łagodzą jednocześnie dolegliwości trawienne, np biegunki ze stresu.
Czytaj więcej
pixel