Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Aktualności

Olejki eteryczne dla koni w badaniach naukowych
Aromaterapia koni i zastosowanie roślinnych ekstraktów dla poprawy ich zdrowia ma silną podbudowę naukową. Szczególnie dobrze udowodnione jest działanie olejków lawendy, drzewka herbacianego, rumianku, tymianku. Poczytajcie o fascynujących pracach i ich zaskakujących wynikach :)
Czytaj więcej
Konie zimnokrwiste w rekreacji - ABC
Ciężke rasy przebojem zdobywają serca jeźdźców. Ich łagodność i spokój połączone z wspaniałym wyglądem, słusznie zachęcają coraz więcej osób do kupna takiego konia. Poza tradycyjnym użytkowaniem w zaprzęgu, zimnokrwiste okazują się świetnymi końmi do rekreacji, nauki jazdy, hipoterapii i wędrówek w terenie.
Czytaj więcej
SPÓDNICA DO JAZDY KONNEJ
Spódnica jeździecka łączy elegancję i praktyczność. Świetnie ociepla uda, kolana i pas podczas jesiennej i zimowej jazdy. Odpowiedni materiał powoduje, że idealnie leży, nie podwiewa, chroni przed opadami i umożliwia komfortową pracę i jazdę.
Czytaj więcej
HUBERTUS JEŹDZIECKIE ŚWIĘTO
Jesień to czas organizowania Hubertusów jeździeckich. Pogoń za lisem to wspaniała zabawa ale i test umiejętności konai i jeźdźca. Hubertus ma różne formy, zawsze jednak wymaga przygotowania się, zabepieczenia konia i jeźdźca, odświętnego stroju. W nagrodę - satysfakcja, dobra passa na kolejny sezon i biesiada do późnej nocy!
Czytaj więcej
Jedzenia dla jeźdźca to ważny element konnej wycieczki. Powinno być odżywcze i smaczne, a jednocześnie wygodne do przewożenia w sakwach i przygotowania w terenie. Niezbędny jest też odpowiedni zapas wody.
Czytaj więcej
Paski zebry to naturalny środek przeciw owadom. Powodują, że...mucha nie siada! Takie działanie mają paski wąskie i pionowe. Derka zebra pozwala z tego sposobu skorzystać również koniom!
Czytaj więcej
Co zabrać na rajd konny - lista ekwipunku
Sezon na rajdy konne już się rozpoczął. Wielu jeźdźców spędzi kwietniowe i majowe weeekndy w siodle w pięknych okolicznościach przyrody. Co zabrać na rajd? Jak sie spakować na konną wyprawę? Jak się ubrac na wędrówkę w siodle?
Czytaj więcej
SZKOLENIA BAR ZIOŁOWY I ŻYWIENIE KONI
Na wiosnę 2019 roku zaplanowaliśmy trzy edycję szkolenia "Bar Ziołowy i Żywienie Koni". Tematyka obejmuje ziołolecznictwo koni, samoleczenie, rodzaje ziół dla koni, żywienie w zodzie z naturą. W czasie zajęć, na Spacerze Ziołowym nauczymy się rozpoznawac najwazniejsze końskie zioła.
Czytaj więcej
HODOWLA CZĘŚĆ PIERWSZA: CIĄŻA I PORÓD KLACZY
Jak przebiega ciąża i poród u klaczy? Jak się przygotować na przyjęcie źrebaka? Po czym poznać, że klacz się wkrótce oźrebi? Ciąża i poród klaczy to ekscytujące przeżycie ale i czas wielkiej wagi i dla przyszłej matki, i źrebięcia, któremu hodowca powinien zapewnić jak najlepszy start.
Czytaj więcej
ZŁOTY KOŃ, ZIOŁA I ŻYWIENIE KONI NA YOUTUBE
Dla uzupełnienia bloga Złotego Konia, założyliśmy kanał na youtube. Filmy prezentują gatunki ziół dla koni oraz Bar Ziołowy na żywo. Złoty Koń na youtube to także poradnik oceny kondycji konia, żywienia, oraz naturalne jeździectwo, rasy koni, dopasowanie sprzętu oraz ciekawostki hipologiczne.
Czytaj więcej
pixel