Inteligencja koni. Marlitt Wendt

Inteligencja koni. Marlitt Wendt

  • Jak konie myślą, rozumieją, pamiętają, uczą się, kategoryzują świat. Są sprytniejsze niż się wydaje!
55,00 zł
brutto / szt.
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: / szt.
Cena regularna: / szt.
z
Możesz kupić także poprzez:
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
14 dni na łatwy zwrot
Bezpieczne zakupy
Odroczone płatności. Kup teraz, zapłać później, jeżeli nie zwrócisz
Kup teraz, zapłać później - 4 kroki
Przy wyborze formy płatności, wybierz PayPo.PayPo - kup teraz, zapłać za 30 dni
PayPo opłaci twój rachunek w sklepie.
Na stronie PayPo sprawdź swoje dane i podaj pesel.
Po otrzymaniu zakupów decydujesz co ci pasuje, a co nie. Możesz zwrócić część albo całość zamówienia - wtedy zmniejszy się też kwota do zapłaty PayPo.
W ciągu 30 dni od zakupu płacisz PayPo za swoje zakupy bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli chcesz, rozkładasz swoją płatność na raty.

Inteligencja koni. Marlitt Wendt opisuje procesy poznawcze, uczenie się koni, funkcjonowanie ich mózgu i pamięci. Chociaż od wieków konie dają dowody wielkiej bystrości, sprytu i zdolności uczenia się i kojarzenia, wielu odmawiało im inteligencji. Na szczęście, w sukurs przyszły badania naukowe. Ujawniają one, że w końskiej głowie siedzi więcej, niż się wydawało i może mieli rację ci, co mawiali - koń ma dużą głowę, bo dużo myśli.

Właśnie badania naukowe, ich zastosowanie i rodzaje: eksperymenty behawioralne, testy inteligencji, działanie percepcji koni wprowadzają nas w omawiane zagadnienie. Wspomniane są czynniki wpływające na rozwój procesów poznawczych koni - tak jak u ludzi , środowisko i wychowanie w dzieciństwie ma ogromne znaczenie. Ponieważ nie siedzimy w końskiej głowie, jego inteligencje możemy ocenić tylko pośrednio, przy czym należy być bardzo uważnym. Czy np fakt, że koń nie rozpoznaje siebie w lustrze, bardzo źle o nim świadczy? Co motywuje konia, jak przebiega nauka, na ile koń rozumie proces w którym uczestniczy? W naturze bez wątpienia zwierzęta te uczą się całe życie, w tym z doświadczenia i od innych członków stada, a także przez zabawę. U koni domowych mamy jeszcze większe pole manewru, jeśli tylko poznamy funkcjonowanie ich mózgu: na co reagują, jak kategoryzują świat, skąd wynikają zachowania typowe dla gatunku lub tylko dla pojedynczego osobnika.

Inteligencja koni. Marlitt Wendt zawiera m.in. tak ciekawe rozdziały, jak: 'konie jako przewodnicy niewidomych' czy 'Konie a myślenie abstrakcyjne' - jak się okazuje, są do niego zdolne (opisano, jak zostało to sprawdzone). Odpowiada na pytanie, czy konie miewają depresję.

Inteligencja koni w życiu codziennym przejawia się np na pastwisku. Jej zrozumienie pozwala prawidłowo stosować Kary i nagrody - będziemy wiedzieć, jakie i dlaczego działają lub zawodzą. Co zrobić, żeby maksymalnie zwiększyć koncentrację konia na zadaniu, czy można nagradzać jedzeniem.

 

Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

Koń po wyścigach, folblut po torach, arab w rekreacji?

Koń po wyścigach, folblut po torach, arab w rekreacji?

Konie pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej to najszlachetniejsze rasy. Przedstawiciele obu mogą być wspaniałymi towarzyszami długich wypraw, sprawdzić się w rekreacji i w sporcie. Jednak trening wyścigowy, którym są poddawane, ma swoje konsekwencje. O czym warto wiedzieć, decydując się na konia "po torach"?
Czytaj więcej
AGRESJA U KONI

AGRESJA U KONI

Zachowania agresywne są naturalne i pomagają koniowi bronić siebie i swojej osobistej przestrzeni. W naturze konie często sobie grożą i popisują się, ale rzadko dochodzi do fizycznej agresji. Brak możliwości ucieczki i frustracja w nienaturalnych warunkach chowu indywidualnego w boksach oraz niedoboru ruchu i przebywania w stadzie, zwiększają agresję. Odpowiednie praktyki chowu i treningu zapobiegają temu problemowi.
Czytaj więcej
pixel