Babka płesznik dla koni 1 kg
Nasz bestseller

Babka płesznik dla koni 1 kg

  • Czysta babka płesznik na odpiaszczenie koni, działa na przewód pokarmowy osłaniająco, regulująco, przeciwzapalnie, wspomaga przy wrzodach.
23,00 zł
brutto / szt.
Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: / szt.
Cena regularna: / szt.
z
Możesz kupić także poprzez:
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
14 dni na łatwy zwrot
Bezpieczne zakupy
Odroczone płatności. Kup teraz, zapłać za 30 dni, jeżeli nie zwrócisz
Kup teraz, zapłać później - 4 kroki
Przy wyborze formy płatności, wybierz PayPo.PayPo - kup teraz, zapłać za 30 dni
PayPo opłaci twój rachunek w sklepie.
Na stronie PayPo sprawdź swoje dane i podaj pesel.
Po otrzymaniu zakupów decydujesz co ci pasuje, a co nie. Możesz zwrócić część albo całość zamówienia - wtedy zmniejszy się też kwota do zapłaty PayPo.
W ciągu 30 dni od zakupu płacisz PayPo za swoje zakupy bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli chcesz, rozkładasz swoją płatność na raty.

Babka płesznik dla koni to tradycyjny środek na odpiaszczenie. Nasiona babki to surowce śluzowe, działają powlekająco, regulująco na przewód pokarmowy, osłaniająco, przeciwzapalnie. W żywieniu koni znalazły swoje miejsce jako środek zapobiegający zapiaszczeniu jelit, co odkryli najpierw kawalerzyści w Indiach (gdzie konie często jadły z piasku). Zapiaszczenie jest potencjalnym zagrożeniem życia (kolka piaskowa, zatkanie jelit) dlatego ważna jest profilaktyka. Ponadto nasiona babki wspomagają konie z problemami wrzodowymi i podrażnionym przewodem pokarmowym – działa osłonowo. Wskazana przy wrażliwych jelitach i skłonności do stanów zapalnych, wrzodach, przewlekłych biegunkach. U ludzi przydatna przy zgadze (konie – łykawość!) oraz otyłości i hiperlipidemii (choroba, do której skłonność mają kuce).

Podstawowym składnikiem decydującym o działaniu tych roślin są śluzy, których nasiona babki płesznik zawierają 10-12%. Śluzy utrudniają wiązanie toksyn bakteryjnych do receptorów przewodu pokarmowego. Przyspieszają gojenie owrzodzeń jelit.

Babka płesznik dla koni działa regulująco na trawienie: łagodzi objawy zarówno zaparć jak biegunki, bo działa osłaniająco, na ścianki przewodu pokarmowego, pęczniejąco (pochłania wodę) i łagodzi stany zapalne układu trawiennego, wspomaga leczenie owrzodzeń. Jest też probiotykiem – odżywia korzystne, symbiotyczne bakterie.Zewnętrznie naparem można przemywać skórę i oczy przy stanach zapalnych lub suchości.

Babkę przed podaniem koniom należy namoczyć w proporcji 1-2 łyżki nasion na 1-2 szklanki wody, po namoczeniu powstaje kleik, który można zadawać sam lub z dodatkiem paszy treściwej. Podaje się ją w formie kuracji przez około 10 dni. Pierwsze dwa dni 40 – 70 g (ziarno ważone przed namoczeniem) następnie 100 - 120 g dla konia ważącego 500 - 600 kg. 

Babka płesznik dla koni sprzedawana jest w postaci całych ziaren w opakowaniach po 1 kg.

Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Opinie o Babka płesznik dla koni 1 kg

5.00
Liczba wystawionych opinii: 2
5
2
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Polecam, babka płesznika bez brudów i paprochów, wszystko fajnie zapakowane i czyściutkie:)
2020-05-13
Anna Maria, Warszawa
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo fajna, czyściutka. Polecam.
2020-05-11
Katarzyna, Lasowice Małe
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

Żywienie osłów

Żywienie osłów

Osły to wspaniałe stworzenia! Chcemy dla nich wszystkiego co najlepsze - warto przy tym pamiętać, że osioł nie jest "małym koniem z dużymi uszami". Wymagania żywieniowe odzwierciedlają klimat i warunki miejsca pochodzenia. Podstawowa pasza dla osła to słoma. Nie wolno też zapominać o witaminach i dodatkach.
Czytaj więcej
pixel