Equipur Magnovit Magnez 1000 g
- Stabilizuje układ nerwowy, wskazany dla koni narażonych na stres i płochliwych.
Equipur-magnovit - magnez
wyrównuje niedobory magnezu i witaminy B12 uwarunkowane pożywieniem, które szczególnie u płochliwych i bojaźliwych koni prowadzić mogą do nerwowości i pobudliwości na zewnętrzne bodźce. Poprzez stabilizację układu nerwowego dochodzi do podwyższonej gotowości na obciążenie, równowagi i sprawności
Składniki analityczne
- Białko surowe 0,8%
- Tłuszcz surowy 0,5%
- Włókno surowe 0,4%
- Surowy popiół 25,4%
- Magnez 10,0%
- Wapń 3,1%
- Sód 0,1%
Dodatki na kg: dodatki dietetyczno-fizjologiczne
- Witamina B12 250 000 mcg
- Cynk 2000 mg
- Witamina B12 jako cyjanokobalamina,
- chelat aminokwasowy chelatujący 3b606 cynku.
skład :
Dekstroza, tlenek magnezu, fumaran magnezu, skrobia kukurydziana, węglan wapnia.
Dawkowanie :
- Źrebięta, młode konie, kucyki: 12 g dziennie
- Konie (500 kg): 25 g dziennie
W zależności od wymagań, w ciągu pierwszych dziesięciu dni można podawać 2- do 4-krotne ilości. Ze względu na wyższy poziom cynku dzienna dawka nie powinna być większa niż czterokrotność.
Silne nerwy dzięki magnezowi u płochliwych i bojaźliwych koni Stabilne nerwy z magnezem
Ogólne naukowe pojęcia:
Kombinacja składająca się z dostrojonych do siebie magnezu i witaminy B12 wpływają u płochliwych i bojaźliwych koni na ogólne rozluźnienie. Poprzez stabilizację układu nerwowego podwyższa się sprawność i zdolność do nauki konia; sytuacje stresowe jak transport, zawody, zazdrość o jedzenie etc. mogą być łatwiej przezwyciężone.
Magnez jest ważną substancją mineralną, który jest znany jako aktywator wielu enzymów w przemianie energii komórek nerwowych i mięśniowych. Przy niedoborze magnezu mięśnie serca i szkieletu tracą swoją wydajność.
Stan ten prowadzi do osłabienia, drżenia mięśni wreszcie do ataków skurczu. W obrębie nerwów i mózgu niedobór magnezu doprowadza do problemów z koncentracją i nerwowości, ponieważ bezproblemowe przekazywanie bodźców w systemie nerwowym nie jest już zapewnione.
Szczególnie należy wymienić funkcję ochronną magnezu przed negatywnymi skutkami powstającymi podczas sytuacji stresowych: stabilizując membrany komórkowe, przeszkadza pobudzeniu komórek nerwowych; we krwi przeciwdziała on hormonowi stresu adrenalinie.. Zwiększone zapotrzebowanie na magnez istnieje podczas laktacji oraz podczas wzrostu, gdyż magnez jest potrzebny również do budowy kości.
Magnez w formie fumaratu jest szczególnie dobrze przyswajalny.
Witamina B12 i cynk uczestniczą w enzymatycznych reakcjach tworzenia i utrzymania komórek nerwowych w tkance nerwowej. Przy niedoborze dochodzi do zmniejszenia funkcjonowania i sprawności ogólnego systemu nerwowego, co może doprowadzić do zakłóceń w odczuwaniu, wzmożeniu odruchów i nieskoordynowanych ruchów.