Łatwy zwrot towaru
Henna naturalna proszek 500g to sproszkowane liście rośliny Lawsonia bezbronna (Lawsonia inermis). Produkt tradycyjnie używany do pokrywania sierści i włosia koni w celach ozdobnych i leczniczych. Barwi włos trwale natomiast ze skóry ściera się z naskórkiem.
Liczne kultury używały henny do barwienia koni podczas uroczystości, ślubów, świąt religijnych oraz dla pokazania wysokiego statusu, a także w celach medycznych.Henną malowano konie bojowe przed bitwą. Dzięki temu skóra była zaimpregonowana środkiem antybakteryjnym, co zmniejszało ryzyko infekcji ran odniesionych podczas walki.
Właściwości prozdrowotne:
Działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie. Skuteczna na infekcje skóry: grzybice, łupież, pasożyty (świerzb, wszy, wszoły) oraz rany, zapalenia i oparzenia. Działa antybiotyczne i ściagajaco – przeciwkrwotoczne.
Przeciwdziała wysuszaniu i pękaniu skóry i kopyt, wzmacnia je, pomaga zapobiegać gniciu strzałki podczas okresów wilgotnej pogody.
Barwnik lawson chroni przez szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. U koni z białymi odmianami pomaga chronić przed poparzeniami słonecznymi.
Wzmacnia włosy: sprawia, że włos jest mocniejszy i bardziej jedwabisty, błyszczący, ogranicza wypadanie. Pomaga wyhodować długi ogon - ponieważ włosie jest mocniejsze, rośnie dłuższe.
Papkę ze zmielonych liści Arabowie używaja do leczenia ran: skóra zarasta je i leczy szybko, nie zostaje brzydka blizna. Okład z henny stosowano do leczenia ran i otarć od uprzęży podczas podróży. Używa się jej też do zapobiegania otworzeniu starych ran, gdzie włos nie zarósł blizny: henna działa ściągająco na skórę.
Barwią henną chroni nie tylko przed poparzeniem słonecznym ale też uszkodzeniem skóry przez bardzo zimną pogodę i wodę (pęknięcia skóry; w tym samym celu wciera się henne w nogi koni). Również przy bólach stawów, artretyzmie i nerwobólach bywa stosowany okład z henny.
Roztwór henny ma korzystny wpływ na gojenie się tkanek. Henna przyspiesza gojenie rany, zespalanie tkanek, powstanie mocnej tkanki.
Przygotowanie: hennę zalewamy w miseczce ciepłą wodą, dodajemy sok z cytryny, mieszamy na konsystencję papki i odstawiamy nawet na całą noc. Rano wystarczy dodać nieco gorącej wody, rozmieszać i nakładać.
UWAGI: Produkt wyłącznie do użytku zewnętrznego. Należy pamietać o możliwości uczulenia henną siebie lub konia. Nie zdarza się to często, ale jest możliwe. Głównym alergenem jest lawson. Objawy to katar i zapalenie spojówek.